loading

Dr. Cüneyt Keskin

Ortodontist

Hakkımda

1964 yılında İstanbul’da doğdu.

1983 yılında Galatasaray Lisesi’nden mezun oldu.

1988 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden bölüm 2. olarak mezun oldu. Aynı yıl ortodonti anabilim dalının doktora programı için açtığı sınavı 1. Sırada kazanarak bu kürsüde çalışmalara başladı.

1989 yılında araştırma görevlisi kadrosuna geçmeye hak kazandı.

1996 yılında ‘’kanin distalizasyonu biyomekaniğinin üç boyutlu sonlu elemanlar stres analizi yöntemi ile incelenmesi’’ konulu doktora tezini sunarak ‘’dr med dent’’ünvanını aldı.

2000 yılında Uluslararası Türk Ortodonti Derneği kongre ve sempozyumlarında Prof.Dr.Orhan Okyay anısına verilmekte olan ilk ortodonti ödülü ‘Orhan Okyay Sözlü Bildiri Ödülü’ nü aldı.

Üniversite yıllarında dudak damak yarıklı vakalar ve çene eklemi sorunları ile tedavileri üzerine yoğun çalışmalar yaptı.

Serbest çalışma hayatında ise ilgi alanı estetik ortodonti olmuştur.

Üniversiteden ayrıldığı 2002 yılına kadar birçok kurs ,seminer, sempozyum ve kongreye katılıp, poster ve tebliğ sunumlar yapmıştır.

Cüneyt Keskin, Türk Ortodonti Derneği (TOD), İstanbul Diş Hekimleri Odası, Galatasaray Spor Kulübü, Galatasaraylılar Derneği, İstanbul Golf Klübü, Kemer Country Club, Klassis Golf Spor Kulübü üyesidir.

İleri düzeyde Fransızca ve İngilizce konuşmaktadır.

Uzmanlık Alanları